Княгиня Калина жертва на жестока лекарска грешка (Снимки)
- от HotArena.net
- 24 Авг 2023
- 8 коментара

Единствената дъщеря на Симеон Сакскобургготски – княгиня Калина, преживявала пореден труден момент в живота си. Царската особа бе заловена миналия уикенд да шофира с 1,5 промила алкохол в кръвта след малко ПТП на паркинга на хотел в курорта Боровец. Благородничката бе задържана за 24 часа в полицията, а автомобилът ѝ бе конфискуван. Около случая се разшумя медийно и се появиха десетки спекулации. Оказва се, че княгинята е била изключително разстроена, защото в деня на инцидента изгубила едно от трите си кучета и преобърнала целия курорт, за да го намери, но без успех, писа \"Ретро\".
От известно време насам Калина, съпругът ѝ Китин и синът им Симеон-Хасан живеят в царския дворец „Бистрица“ в Боровец. От години насам публичните появи на княгинята са оскъдни, след като дълги години бе жертва на грозна медийна атака от страна на жълтите таблоиди в Испания, които неспирно коментираха драстичните промени във външния ѝ вид. Неотдавна нейният съпруг Китин за пръв път разкри каква е истината за пластичните операции на дъщерята на Симеон Сакскобургготски, които съвсем не са свързани със суетата.
Всичко започнало от неправилно лекуване на зъб през далечната 1999 г. и лекарска грешка, довела до остро възпаление и вирусна инфекция. Това е причината да се стигне до серия от операции, които да променят лицето на княгинята.
„През 1999 г., докато изучава изкуство в Лондон, тя отишла при зъболекар, който да облече два нейни зъба, но за лош късмет зъболекарят пробил твърде много основата на челюстната кост. Това причинило сериозни проблеми, възпаление, вирусна инфекция и нова интервенция“, обяснява Китин. Една година по-късно, по време на негова експедиция, на която Калина го придружава, инфекцията се възобновява. Никой обаче не ѝ обръща голямо внимание, защото първоначално изглеждала като малък проблем.
„В онези дни експедицията ни тъкмо бе започнала и Калина бе в лодката. Нямаше възможност за помощ или да отиде в болница. Условията в морето причиниха обостряне на инфекцията, състоянието ѝ се влоши, като възпалението засегна и част от окото ѝ. Трябваше спешно да се върнем на сушата и ние го направихме. По спешност тя бе оперирана, като приоритет бе премахването на инфекцията, което причини увреждания от естетичен характер. Това е истината за проблема и състоянието на носа на Калина“, разкрива Китин Муньос.
Княгинята се появи за първи път с опериран нос именно на сватбата си с мореплавателя през 2002 г. в двореца „Царска Бистрица“. Тя е единственото дете на цар Симеон II и царица Маргарита, което има българско гражданство и знае български език. Калина използва всеки повод, за да облече народна носия и да рекламира българската история и традиции пред света. В България се роди и синът им с Китин – Симеон Хасан, който също е български гражданин и единствен от царските внуци говори родния си език. Извън проблемите с носа княгинята била винаги в отлична физическа форма, разказва съпругът ѝ. Това се дължало на здравословния ѝ начин на живот, ежедневните тренировки и правилното хранене.
HotArena.net
Интернет таблоид за клюки, скандали и светски новини. Отразяване на жълти новини, интриги, светски партита и събития.
8 коментара
Княгиня Калина
1 Фев 2024ИМАМ ПАРИ!!!
Анонимен
31 Яну 2024Това е наследството на царю честити
хахахахаха
27 Яну 2024жертва е на вековно кръвосмешение!!!!
абе,
26 Яну 2024папагал било! ама компютри, компоти, все така брат! :))))
София
20 Яну 2024Колко сте злобни хората ! А за другите невежи ще кажа само едно, знаете ли че от инфекция и болен зъб се умира ?!?! Бъдете хора моля , а не човеци.
ами,
19 Яну 2024Това е известно отдавна.Не разбирам защо го пишете.Проблемът сега с нея е съвсем друг.Не го замитайте под килима както при певицата Белослава със материалчета за съчувствие.
ха ха
16 Яну 2024Тя и Белослава се беше напила от ''тревожност'',че на майка и предстояла операция.
Голяма царска наглост
8 Яну 2024Еми, ако е загубила кучето си и го търсила навсякъде що седнала да пие? Можеше да кара на водичка и да обикаля улиците. Виждаш ли била много разтроена затова ударила няколко чашки за да и мине. Отсега нататък, тези които пият и карат кола, имат с какво да се извиняват- загубили си я хамстер, я рибка. Пълна трагедия, сега от съжаление за кучето й да вземат направо да я пуснат без никакво наказание.