Фермерът на седмицата от едноименното телевизионно риалити по Би Ти Ви Веселин Василев е бил уволнен от армията заради куп далавери, узна HotArena.
Тарторът на останалите 15 участници се оказа сериозен политикан, който в последните 10 години се опитва да гравитира около всевъзможни политически сили и да се присламчи към силните на деня, за да получи финансиране за проектите си. Оказва се обаче, че докато е бил на бюро в армейското ведомство преди години, той е сътворил куп каши, включително с финансови злоупотреби, разкриха запознати с историята на 54-годишния добричлия, описва „Всеки ден“.
Бившият офицер, който се представя в шоуто „Фермата“ за един от най-успешните ни военни, всъщност предпочитал работата с документи и въртенето около депутати.
Източници на вестника разкриват още, че в миналия мандат на Народното събрание той бил редовен гост на тогавашната зам.-шефка на институцията Мая Манолова, като участвал в безбройните обществени обсъждания за поправките на Изборния кодекс, организирани от нея. Във визитката си за предаването „Фермата“ майорът от резерва обяви, че е загърбил контактите си с политиката, но това било пълна лъжа, защото редовно е засичан в компанията на депутати.
„Бил съм и в средите на НДСВ, и на ГЕРБ“, каза пред цяла България той. Запознати с биографията обаче напомнят, че собственикът и издател на малотиражното списание „НАТО и България“ заплаши на пресконференция на партията на Бойко Борисов през 2011 г., че ще се самозапали публично, защото нямал финансиране и деветимата журналисти, които осигурявал, щели да останат без прехрана.
Тогава Димитър Главчев, който днес е зам.-шеф на парламента, го скастри с думите, че това не е партиен, нито политически въпрос.
Навремето мнозина сметнаха ексофицера за луд заради искането му държавата да финансира частно издание. Оттогава Веселин твърди наляво и надясно, че един ден ще го осигури и може дори да влезе сам в политиката покрай контактите си, за да въведе нов държавен ред. Прякорът на ексцентрика е Весо Натото.
Още в първите епизоди на „Фермата“ си пролича, че бившият военен страда от типичното армейско желание да властва и да въдворява криворазбрана дисциплина, при това сред участници, които не са запознати с военните порядки, характерни повече за комунистическото минало.