23 Фев 2025

Новият палат на Плевнелиев с размерите на 40 апартамента (СНИМКИ)

Новият палат на Плевнелиев с размерите на 40 апартамента (СНИМКИ)

Росен Плевнелиев и Деси Банова са вдигнали нова резиденция край Банско. Тя се намира в съседното село Баня, известно с целебните си минерални води. От документацията се вижда, че планинското им имение се намира в местността Рудина и се простира на внушителните 2374 квадрата.

Състои се от общо 3 постройки. Мащабите на имота са колкото на 40 тристайни апартамента по 60 квадрата, в каквито масово живеят българите. Строежът е отнел няколко години, но е почти финализиран. Предстои басейнът на имението на Плевнелиев и Банова да бъде снабден с минерална вода. За целта до него ще се изгражда тепърва чисто нов водопровод. Процедурата се води от бившата синоптичка през нейната фирма „Десислава Банова“ ЕООД, регистрирана през 2017 г. и с последен обявен оборот от 226 000 лв. през 2021 г. Чрез дружеството тя е подала заявление в Басейнова дирекция „Западнобеломорски район“ за водовземане на минерална вода от Сондаж №6 на находище „Гулийна баня“ в разложкото село за захранване на планирания от нея басейн.

Той е външен, тип „топило“, с обем 30 куб. м и ще се пълни със свежа, а не минала през отоплителна система минерална вода. Банова-Плевнелиева е поискала топилото да се обновява ежедневно със свежи води в количество до 10% от основния му обем. В искането й пише още, че водата трябва да е 32 градуса. Тъй като тя извира при 58 градуса, ще се налага Плевнелиеви да я смесват с тръбопроводна питейна вода за достигане на необходимата й температура. Молбата на Деси преди броени дни е била одобрена от местната управа и се очаква съвсем скоро строителните дейности по басейна да продължат по план, пише „Ретро“.

Споделяне:
Автор

HotArena.net

Интернет таблоид за клюки, скандали и светски новини. Отразяване на жълти новини, интриги, светски партита и събития.

5 коментара

  • img
    хехе
    15 Апр 2024

    плевнелиев си беше направил парите като архитект в германия и тук доста преди да стане президент. Вярно, че като политик беше много зле, но пък е един от малкото мъже и бащи, които си издържат и гледат децата.

    Отговори
    img
    Плевнелиев
    13 Апр 2024

    Парите ми са чисти!!! От честен труд!!!

    Отговори
    img
    боко
    13 Апр 2024

    ОТ НАШИТЕ ПАРИ ТОЗИ БОКЛУК

    Отговори
    img
    Леонова
    9 Апр 2024

    Как така се дава право,да се ползва минерална вода в частен дом?!Това са природни блага,които са за ползване на целия народ,за лечение и т.н.

    Отговори
    img
    боко
    8 Апр 2024

    боклук какъв президент беше ужас

    Отговори

Post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *