23 Фев 2025

Синът на цар Киро направи златна корона и за кучето си

Синът на цар Киро направи златна корона и за кучето си

Ромският аристократ Ангел Рашков, който изцяло е поел грижите по бизнеса на алкохолния бос цар Киро, откакто той боледува, открай време си пада по домашните любимци. Неговите четирилапи питомци не живеят живот като обикновените кучета и котки. Всеки едно от тях притежава не само собствена мини спалния с подходящи завивки и аксесоари, но и златна корона, която да удостоверява наличието на синия кръв. Миниатюрните бижута били дело на известен дизайнер, който изработвал ювелирни неща само по поръчка и единствено за отбрана клиентела. Сред тях попадал и принц Ангел.

Четириногата принцеса спала на възглавници от гъши пух, имала собствени мини съдове за хранене и пиене на вода. Посудата й била почиствана от жена, на която се плащало за това. Короната на котката тежала само десет грама, но по-голяма нямало как да се направи, за да не натежава на царската й глава. Същото било положението и на „господин” Роксън, който редовно бил воден на фризьор, за да бъде косъмът му бляскав и в изряден вид. Царствените кучешки атрибути били изработени по поръчка и доставени на крак до пловдивския дом на мастития ромски наследник. Роксън също има мини коронка от 15 грама, обсипана с пъстроцветни диаманти и камъчета. Към нея вървяла възглавничка в лилаво, което в определени династии минава за изключително аристократичен и кралски цвят. Роксън рядко носел бижуто, но то достойно заемало своето място върху възглавничката и служело за украса на пищния откъм лукс дом.

Йоркширският териер бил любимото същество в дома на Рашкови. Често придружавало господаря си на бизнес дела – практика, която Ангел взаимствал от свои познати в Западна Европа. Рашков разговарял с кучето си и дори убеждавал приятелите си как в погледа му вижда повече искреност, отколкото в очите на хората, които всекидневно среща. Роксън бил талисманът на принц Ангел и той вярвал, че водеийки го напред-назад му гарантира късмет и успех. Кученцето имало сертификат за аристократичност. Знаело се четири поколения назад кои са родителите му, бабите и дядовците му, прабабите и прадядовците му. Ангел Рашков много се гордеел с това и не пропускал да уточни, че доста хора не познават родословното си дърво, за разлика от господин Роксън, както наричал четирилапия си глезеник.

Членовете на фамилията Рашкови също разполагали с кралски атрибути. Ако се вярва на слуховете, Кирил Рашков и съпругата му Костадинка въвели модата да се правят корони във фамилията. Ромската царица искала да бъде нещо като английската кралица майка Елизабет. За това семейството поръчало и корона, чиято изработка била издържана изцяло в стила на британската монархическа династия, пише \"Уикенд\"

Споделяне:
Автор

HotArena.net

Интернет таблоид за клюки, скандали и светски новини. Отразяване на жълти новини, интриги, светски партита и събития.

1 коментар

  • img
    devil
    30 Апр 2019

    гнусните мангасари на сапун

    Отговори

Post a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *